Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Uspjesi brodskih učenika na školskim i opštinskim takmičenjima iz znanja

U osnovnoj školi „Sveti Sava“ upriličena je dodjela diploma učenicima pobjednicima školskih i opštinskih takmičenja.

Nakon što prošle godine, zbog pandemije virusa korona, Ministarstvo prosvjete i kulture nije organizovalo takmičenja učenika u znanju, ove godine takmičenja su organizovana na školskom i opštinskom nivou poštujući sve propisane mjere zaštite, dok su takmičenja na regionalnom nivou organizovana onlajn.

Veliko interesovanje učenika za takmičenja ove godine rezulturalo je sa 57 dodijeljenih diploma za postignute uspjehe na školskom i opštinskom nivou.

Najbolja od najboljih ove godine bila je Lana Brkić, učenica 7. razreda. Ona je osvojila tri prva mjesta na školskim i tri prva mjesta na opštinskim takmičenjima iz srpskog jezika, matematike i fizike. Ovo je ujedno i najbolji postignuti rezultat gledajući unazad tri godine.

Osnovna škola „Sveti Sava“ još jednom se plasirala na republičko takmičenje zahvaljujući postignutom uspjehu Justina Teofilovića, učenika 8. razreda, koji je osvojio prvo mjesto na regionalnom takmičenju iz istorije sa temom „Stradanje Srba u Sijekovcu 1992. godine“.