Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Sjećanje na poginule u proteklom ratu

Ispred spomen obilježja u MZ Tulek, danas su položeni vijenci i zapaljene svijeće za 9 boraca i civila poginulih u odbrambeno otadžbinskom ratu.

Mladi okupljeni oko Boračke organizacije podsjetili su na teška stradanja stanovnika Broda, kao i da je u proteklom odbrambeno-otadžbinskom ratu sa područja ove mjesne zajednice živote dalo pet boraca, Dušan Stojić, Dragan Udovičić, Radovan Radovanović, Zlatko Jovanović i Sreto Pavičić, a za vrijeme okupacije Broda u logorima su mučeni mnogi civili, mještani Tuleka. Živote u logorima izgubili su Dragan Stojković, Dušanka Bardak, Branko Bardak i Zdravko Duronja.

Prisutnima se obratio predsjednik MOB Tulek Zdravko Nenadić, te zahvalio na sjećanju na poginule stanovnike ove mjesne zajednice koji su svoje živote dali da bi mi danas živjeli u miru.

Delegacija opštinske Boračke organizacije Brod, 8. i 9. maja boravi u Vranju, gradu pobratimu, povodom obilježavanja 9. maja – Dana pobjede nad fašizmom u Drugom svjetskom ratu.