nedjelja, 05 Maj 2019 09:59

ЗАВРШНИЦА ПРОЈЕКТА ЗА ОСНАЖИВАЊЕ КРОЗ СПОРТ

Удружење жена „Ђурђевак“ из Лијешћа организовало је у петак 3. маја промоцију проведеног пројекта. Догађају је испред Општинске управе присуствовао замјеник начелника општине Горан Гарачић. Пројекат се проводи оквиру Регионалног програма локалне демократије на Западном Балкану (ReLOaD), који финансира Европска унија, а имплементира УНДП, уз финансијску подршку Општине Брод. У пројекту под називом „Заједно оснажени кроз спорт“ набављена је и монтирана опрема у балон сали у селу Лијешће: одбојкашка мрежа, лопте, струњаче, и оцртано одбојкашко игралиште. У 4 мјесне заједнице са подручја општине Брод одржане су радионице на тему „Спортом до здравља“, а учеснице ових радионица су биле жене из мјесних заједница Клакар, Винска, Колибе и Лијешће. Циљ  одржаних радионица је био упознавање жена из руралних средина о важности бављења спортским активностима у свакој животној доби. Најпопуларнија активност овог пројекта, од новембра прошле године, је био аеробик, па је сама завршна промоција и започела кратким представљањем рађених вјежби на одржаним тренинзима. У активностима овог пројекта су учествовали и ученици Основне школе Лијешће кроз 5 радионица на тему: „Важност бављења спортом у млађој животној доби“. Ученици су на завршној свечаности показали, у игри на терену, шта су научили о одбојци кроз овај пројекат.