utorak, 04 Juni 2019 08:36

ЗАВРШЕНА ОБУКА ПРОГРАМЕРА

У понедељак 3. јуна одржана је завршна активност пројекта „Едукацијом до запослења“ у Броду. Презентација резултата је организована у 17 часова у Хотелу Onix. Присуствовало је 18 полазника едукације која је трајала 25 седмица. О едукацији је говорила водитељ пројекта Јулијана Петровић и Синиша Бубоња професор математике и информатике који је обучавао полазнике за програмирање у Јава програмском језику.

Након подјеле сертификата о завршеној обуци, полазницима се обратио начелник општине Илија Јовичић са честиткама и жељом да стечено знање искористе на најбољи начин. Пројекат је реализовао „Савез за повратак избјеглих и расељених Босанске Посавине“ са партнерском НВО „Аргс“. „Едукацијом до запослења“ је пројекат у оквиру регионалног пројекта ReLOaD којег финансира Европска унија, а проводи Развојни програм Уједињених нација (UNDP).