ponedjeljak, 29 Juni 2020 09:30

ЗАВРШЕН ДРУГИ УПИСНИ РОК У СШЦ „НИКОЛА ТЕСЛА“

У СШЦ „Никола Тесла“ завршен је и други уписни рок, а од планирана 144, у прву годину уписала су се 104 ученика.

У први разред гимназије уписало се 15 ученика, што значи да је преостало још 9 мјеста за упис у наредном року.

За ново занимање техничар ЦНЦ технологије владало је велико интересовање будућих ученика, исто као и за занимање пословно-информатички техничар, па су за ова два занимања на
другом уписном року попуњена сва мјеста.

Када су у питању трогодишња занимања, за занимање бравар које је на подручју наше општине препознато као дефицитарно, одлучио се 21 ученик, а три мјеста су остала упражњена. Ови ученици ће, према одлуци Владе Републике Српске, имати мјесечну стипендију од 100 КМ и плаћен превоз.

У одјељење конобар–кувар уписано је 11 ученика. Преостало је још 10 мјеста за занимање конобар, док се за занимање трговац на овом уписном року одлучило 9 ученика, што значи да је 15 мјеста остало упражњено.

Предаја документације и сам упис организовани су као и претходних година, али уз поштовање свих прописаних хигијенско-епидемиолошких мјера заштите од корона.

Сљедећи уписни рок у СШЦ „Никола Тесла“ биће организован 6.- 8. јула, а резултати овог уписног рока биће познати 10. јула.