nedjelja, 02 Juni 2019 09:04

ВИКЕНД ДРУЖЕЊА ИЗВИЂАЧА

У суботу 1.6.2019. године отворен је 10. рибарски куп извиђача и 3. извиђачки спектакл. Постројавање извиђача из Бања Луке, Приједора, Добој-истока, Осијека, Бановића, Ниша, Брчког, Београда, Немиле и Тешња одржано је у 10 часова испред Дома спортова у Броду. Отварању су присуствовали и представници Амбасаде УСА који су недавно Одреду поклонили карте и бусоле. Начелник одреда домаћина "Петар Кочић" из Брода Вера Мрђа је поздравила госте и захвалила свима који су подржали овај догађај. Присутнима се затим обратио начелник општине Илија Јовичић и званично прогласио извођачки спектакл и рибарски куп - отворенима. Свечаност су уљепшали малишани у народним ношњама културно-умјетничког друштва "ДушкоТрифуновић". Дружење извиђача, смјештених у Друштвеном дому у Доњим Колибама, траје до недеље, 2.6.2019. године.