srijeda, 27 Novembar 2019 13:37

УСКОРО ПОЧИЊЕ АКЦИЈА ОЗЕЛЕЊАВАЊA ГРАДА

Најкасније до априла идуће године на подручју бродске општине биће засађене нове саднице младих стабала, углавном липе, најавио је начелник општине Брод Илија Јовичић након данашњег састанка са директорима бродских школа, комуналног предузећа ''Комвод'' и предсједником пчеларског удружења ''Вучјак'' .

Један број стабала у парковима и дрворедима је остарио или је оштећен у олујном невремену и потребно их је замијенити новим вишегодишњим дрвећем. На састанку је договорено да се садња већег броја нових садница обави најкасније до априла наредне године на ширем подручју општине Брод.

У ''озелењавање града'', поред јавних установа и предузећа, у акцију се могу укључити и грађани, јер ће бити обезбијеђен довољан број бесплатних садница чију ће набавку финансирати општина Брод и удружење пчелара ''Вучјак''.