ponedjeljak, 11 Juni 2018 14:13

УСКОРО ПОЧЕТАК АСФАЛТИРАЊА ПУТА ГОРЊА ВРЕЛА – ДОЊА ВРЕЛА

Министарство за пољопривреду, шумарство и водопривреду Републике Српске одабрало је извођаче радова за асфалтирања путног правца Доња Врела – Горња Врела, Добра Вода (Липа). Пројекат укупне вриједности 540.307,94 КМ су коначно потписали сви учесници финансирања. Укупна вриједност овог инфраструктурног пројекта је 540.307,94 КМ.

У финансирању пројекта општина Брод учествује са значајним средствима у износу од 139.998,52 КМ плус трошкови геодетског снимања. Општина Дервента ће издвојити 35.000,00 КМ уз израду пројекта, а остала средства су од Међународног фонда за пољопривредни развој (IFAD).

Коапликанти у пројекту асфалтирања пута су Удружење жена „Винска“, Удружење жена „Ђурђевак“, пчелари из удружења „Вучијак“ и УГ „Воћар“. Удружења су у овом пројекту аплицирала за суфинансирање различите опреме, гдје удружење издваја 30 % износа, а остала средства даје IFAD. За удружења је планирана набавка пољопривредне опреме, шиваћих машина и опреме за пчеларство.

.

Фото - извор 058.ba