srijeda, 09 Oktobar 2019 12:35

УРЕЂЕНА РИБОЛОВНА СТАЗА

Риболовна стаза на ријеци Сави која је дуга око 600 метара, недавно је на задовољство спортских риболоваца али и других који користе обалу Саве очишћена од вегерације и спремна за будућа такмичења. Стаза је уређена у оквиру тестног рада машине ''МH-017'' Техничког ремонта Братунац. За пробни рад поменуте машине изабран је Брод, а уређена је савска обала од некадашње Градске пекаре до самог моста.

Из СРД ''Сава'' изражавају задовољство урађеним послом и истичу да је бродска риболовна стаза, обзиром на добар прилаз, димензије и погодан ријечни ток, једна је од најбољих у Српској, и испуњава услове за домаћинство Европском риболовном првенству. Додају да је још потребно заравнати терен те уредити мањи дио обале узводно од Градске пекаре.

ribolovna staza 2