utorak, 30 April 2019 13:21

УНАПРЕЂЕЊЕ СТРАНИХ ИНВЕСТИЦИЈА У БРОДУ

Представник Агенције за унапређење страних инвестиција у Босни и Херцеговини (FIPA) Драго Вучић посјетио је данас општину Брод. Посјета је планирана са циљем разговора са представником ове Општине и посјете предузећа у власништву страних улагача. Господин Вучић се у 10 часова у згради Општине састао са начелником општине Брод Илијом Јовичићем. О посјети је речено да су представници Агенције за унапређење страних инвестиција посјетили данас предузеће KRAMPITZ и друге привредне објекте иностраних улагача како би видјели који су то услови и шта је Брод обезбједио за отварање нових производних капацитета.

„Након стицања сертификата општине са повољним пословним окружењем, Општина је упутила позив привредним коморама, абасадама, асоцијацијама и удружењима и обавјестила све о повољностима ивестиционих улагања на подручју наше општине“, рекао је начелник општине Јовичић о поводу посјете представника FIPE. Нагласио је да „Брод има потребе за услужно – производним капацитетима и запашљавању нове радне снаге са пристојним примањима што би омогућило и останак Брођана у свом Броду. Општина је урадила максимум; ни једна општина из окружења не нуди те услове које ми нудимо, и очекујемо ефекте донесених скупштинских одлука у смислу изградње нових производно – услужних капацитета, посебно на новој пословној зони на подручју насеља Скеле“ додао је начелник Јовичић.