ponedjeljak, 04 Novembar 2019 21:23

У ВРАЊУ ПРЕДСТАВЉЕНА ИЗЛОЖБА АКВАРЕЛИСТИЧКЕ КОЛОНИЈЕ ''САВА''

У Галерији Народног музеја у Врању вечерас је отворена изложба слика 39. сазива Акварелистичке колоније ''Сава 2018''.

Изложбу су свечано отворили предсједник СО Врање др Дејан Тричковић и начелник општине Брод Илија Јовичић.

Јовичић је поздрављајући присутне подсјетио да је организација изложбе слика Акварелистичке колоније ''Сава'', којом се Брод посебно поноси и која је ове године обиљежила 40. година постојања и рада, једна од активности која се реализује у склопу недавно потписане Повеље о братимљењу града Врања и општине Брод. Овим се подстиче побољшање активности у погледу разумијевања и јачања заједништва Врањанаца и Брођана у свим друштвеним сферама као што су култура, спорт, образовање, економија и привреда.

Акварелистичка колонија ''Сава'' једна је од најпознатијих ликовних колонија у региону и у свом фундусу има више од 1000 слика.

Изложбу су организовали град Врање, општина Брод и Народни музеј у Врању.

vranje 2vranje 3vranje 4