srijeda, 28 Avgust 2019 12:22

У ТОКУ САНАЦИЈА КЛИЗИШТА НА САВСКОМ НАСИПУ

Санацијом клизишта код Грабоваца у Лијешћу, 20. августа почели су радови уређења Савског насипа на подручју бродске општине. Ријеч је о пројекту „Мјере заштите од поплава на подручју општине Брод“, чија је укупна вриједност 3,2 милиона КМ, а који се састоји од двије компоненте. Једна компонента се односи на уређење Савског насипа у дужини од 8 километара, а друга на уређење ободне каналске мреже у дужини од око 22 километра.

У оквиру реконструкције Савског насипа, биће санирано и пет клизишта као и бетонски парапетни зид на насипу. Уређење каналске мреже подразумијева уређење косина канала, измуљивање и уклањање седимента, те уређење пратећих каналских објеката, каскада и устава. Радови на овом пројекту започети су у марту ове године, а рок за извођење је 14 мјесеци.