utorak, 24 Mart 2020 18:01

У КУЋНОЈ ИЗОЛАЦИЈИ 220 ЛИЦА, КОД 2 ЛИЦА ПОТВРЂЕН КОРОНА ВИРУС

По извјештајима Дома Здравља у Броду је у кућној изолацији 220 лица, односно породица. У посљедња 24 часа из изолације изашла су два лица, што је укупно 18 лица за које је престала да важи обавеза кућне изолације на 14 дана.

По подацима Дома здравља три лица су јуче подрвгнута тестирању на вирус корона и код два лица резултати су позитивни, рекао је др Саша Миличић и додао да се ради о члановима једне породице.

Оно што је позитивно, по ријечима др Миличића јесте то што се ради о члановима једне породице која је од самог доласка у Брод у кућној изолацији и нема тешке симптоме болести, па је за надати се да се из овог кластера вирус неће проширити.

Начелник Јовичић је рекао да су резултати овог тестирања били очекивани и додао да је велика срећа што се ова породица од самог почетка понашала веома одговорно, према својим најближим али и према својим суграђанима.

Он је још једном апеловао на становнике наше општине да се строго придржавају донесених наредби.