četvrtak, 29 Avgust 2019 13:26

У БРОДУ ЗАВРШЕНО 10 КУЋА ЗА ПОВРАТНИКЕ

У оквиру програма регионалног стамбеног збрињавања РСП у Броду су данас повратницима уручени кључеви 10 новоизграђених кућа.

Наиме, ради се о пројекту републичког секретаријата за расељена лица и миграције, за изградњу 34 куће од чега је у Броду изграђено 19 кућа у вриједности од 660 000 КМ. У претходном периоду повратницима су уручени кључеви девет кућа, а данас је кључеве добило још десет повратника.

Начелник општине Брод Илија Јовичић поздравио је реализацију још једног пројекта за стамбено збрињавање расељених лица и повратника, подсјетивши да је у току реализација још неких пројеката стамбеног збрињавања.

Средства за реализацију овог пројекта обезбјеђена су од стране Владе Републике Српске, из међународних извора и од стране општине Брод која је обезбиједила потребну документацију и прикључак струје и воде.