ponedjeljak, 19 Novembar 2018 07:26

У БЕОГРАДУ ПРЕДСТАВЉЕНА АКВАРЕЛИСТИЧКА КОЛОНИЈА

До 7. децембра у Железничком музеју у Београду постављена је изложба слика насталих током 38. Акварелистичке колоније (АК) „Сава“ у Броду. Отворење изложбе у галерији Музеја је одржано у петак 16.11.2018. године у 17 часова. Догађају су присуствовали организатори изложбе директор музеја Ненад Војичић, начелник општине Брод са сарадницима који су у организационом одбору бродске Колоније, сликари акварелисти, други умјетници и грађани.

На отварању, присутнима је о раду, дружењу и постојању Колоније „Сава“ говорио Чедомир Кесић сликар, дугогодишњи учесник АК у Броду. У свом обраћању, начелник општине Брод Илија Јовичић је поменуо организовање саме изложбе и жељу да се ова дјела представе широј публици. Директор Музеја г. Војичић је рекао да ће ова поставка бити изложена и у Добоју од 13. децембра ове године.