četvrtak, 22 Mart 2018 08:38

НАЈАВА ПРОСЛАВЕ 150 ГОДИНА ЦРКВА СВЕТЕ ТРОЈИЦЕ У ЛИЈЕШЋУ

Поводом прославе 150 година цркве у Лијешћу, Црквена општина Лијешће је послала саопштење које преносимо у цијелости:

ЦРКВА СВЕТЕ ТРОЈИЦЕ У ЛИЈЕШЋУ је  једна од старијих у Посавини, изграђена 1868. године у вријеме Отоманског царства,  а у посљедњем Одбрамбено – отаџбинском рату минирана је у мају 1992. године. Због недостатка средстава црква није изнова грађена, тако да данас имамо велики проблем са влагом у зидовима, због чега ни фреске нису осликане у нижим дијеловима цркве. Са спољне стране је видљиво учестало одвајање фасаде и малтера. Пошто нам се приближава велики јубилеј, а то је 150 година цркве, покренули смо акцију на сређивању свега онога што је неопходно. До сада је урађено подно гријање и постављен нови гранитни под. У плану нам је да замјенимо нефункционалну столарију и да ријешимо проблем влаге, што ће захтијевати поновно малтерисање и нову фасаду.

Ове године 27. маја прослављамо 150 година и тим поводом позивамо све вјернике да дођу и да заједно прославимо овај велики јубилеј.

Сви који желе да помогну у завршетку започетих радова могу свој прилог уплатити на жиро рачун: 5540080001109418.

ГРАДЕЋИ ЦРКВУ ГРАДИМО СЕБЕ И ПИШЕМО НОВЕ СТРАНИЦЕ ИСТОРИЈЕ ЗА БУДУЋА ПОКОЉЕЊА!

pozivnica crkva lijesce