ponedjeljak, 24 Juni 2019 11:38

СВЕЧАНОСТ ПОВОДОМ АСФАЛТИРАЊА ПУТА У ВРЕЛИМА

У суботу 22.06.2019. године у 12 часова организована је прослава на Липи поводом асфалтирања пута Доња Врела – Горња Врела. За ову саобраћајницу од 4800 метара, општина Брод је потписала споразум са општином Дервента и Министарством за избјеглице и расељена лица Републике Српске о суфинансирању.

„Општина Брод је учествовала са преко 200 000 КМ у овој саобраћајници, Министарство око 400 000 КМ, Дервента са 35 000 КМ и пројектном документацијом“ рекао је начелник општине Илија Јовичић. Начелник Јовичић је додао да има планове за развој овог краја и да ће се радити „туристички садржаји, прије свега Градина као туристичка дестинација“.

Укупна вриједност ових радова је преко 600 000 КМ. Највећи дио средстава је обезбијеђен у сарадњи са Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде РС из Међународног фонда за развој пољопривреде - ИФАД-а. Извођач радова, изабран од стране Министарства је био конзорцијум : "Планум" из Теслића и „Бијељина пут“ из Бијељине, а надзорни орган "ИГ институт" Бања Лука.

put vrela 1

put vrela 2