četvrtak, 09 Januar 2020 14:56

СВЕЧАНО ОБИЉЕЖЕН 28. РОЂЕНДАН РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Дан Републике Српске, 9.јануар свечано је обиљежен пријемом који је уприличио начелник општине Илија Јовичић, посјетом спомен соби, те полагањем вијенаца на Тргу Патријарха Павла испред централног спомен обиљежја погинулим борцима ВРС, као и испред бисте генерала Славка Лисице.

Након пријема код начелника, гдје се окупио велики број званица на Тргу је уприличен пригодан програм, а обраћајући се присутнима начелник Јовичић још једном је истакао да Брођани Дан Републике сваке године обиљежавају са великим поносом.

Вијенце испред централног споменика положиле су делегације општине Брод, Борачке организације, ПС Брод као и удружења проистеклих из одбрамбено – отаџбинског рата.

Пријему код начелника општине и ове године присуствовао је Славко Џабић, који се родио управо тог 9. јануара 1992. године када се родила и Република Српска.DAN REPUBLIKE 11DAN REPUBLIKE 22DAN REPUBLIKE 33