četvrtak, 28 Juni 2018 12:36

СВЕЧАНА ЗАВРШНИЦА ПРОЈЕКТА ЈАЧАЊА ЗДРАВСТВЕНЕ ЗАШТИТЕ У БРОДУ

У уторак 26. 6. 2018. године у 11 часова испред Дома здравља у Броду одржана је завршна активност – свечана промоција, пројекта „Стварање услова за већу ефикасност и квалитет здравствених услуга на подручју општине Брод“. Овај значајан пројеката за нашу општину је финансиран у оквиру Финaнсиjскoг мeхaнизмa зa финaнсирaњe прojeкaтa интeгрисaнoг и одрживог локалног развоја у РС за 2017/2018. годину. Пројекат је укупне вриједности 128.014,38 KM, од чега је општина Брод учествовала са 40.155,92 KM. Средства за функционисање Финaнсиjскoг мeхaнизмa у овом циклусу обезбиједили су Влада Републике Српске путем Министарства финансија и Европска унија у оквиру пројекта „Локални интегрисани развој“ који имплементира UNDP БиХ.

Циљ пројекта у Броду је био доприњети повећању доступности и квалитета примарне здравствене заштите у Дому здравља Брод и припадајућим подручним амбулантама. Током програма представљени су остварени резултати. Четири пројектна партнера: Фудбалски клуб „Лијешће“ из Лијешћа, Омладински фудбалски клуб „Полет“, ССУ „Пријатељи“, ЈЗУ „Дом здравља“ Брод су са Општином Брод уложила заједничке напоре и остварили значајне пројектне резултате кроз активности:

• испоруке и монтаже биохемијског анализатора за лабораторију и увођења е-система у ДЗ Брод и три подручне сеоске амбуланте;
  • обуке лабораторијског особља за рад са новим спектром услуга анализа биохемијског анализатора;
  • обуке медицинског особља за рад са е-картонима;
  • спровођења јавно-превентивне кампање међу становништвом Општине о важности превентивних анализа крви „Анализа крви – болест се види у слици“;
  • организовања пријатељске фудбалске утакмице између градског и сеоског фудбалског клуба и једнодневне акције добровољног давања крви;
  • завршне свечане промоције пројекта.

Наташа Костадиновић, службеник лабораторије Дома здравља, је присутнима представила нове услове рада лабораторијске службе након набавке биохемијског анализатора БТ 3500. Систем е-картона, након остварених пројектних резултата увођења е-система картотека у Дом здравља Брод и подручне амбуланте, представила је Гордана Брковић – Вујић службеник управе Дома здравља.

Присутнима су се током програма обратили и директор Дома здравља Брод Зоран Предојевић, начелник општине Илија Јовичић и представник Финансијског механизма – директор Инвестиционо – развојне банке РС Снежана Вујнић. Уз честитање на успјешно проведеном пројекту и лијепим жељама за убудуће, директор ИРБ-а гђа Вујнић је најавила пети циклус позива за пројекте у оквиру Финансијског механизма.

promocija rezultata projekta 1

promocija rezultata projekta 3