nedjelja, 28 Juni 2020 13:19

СЛУЖЕН ПАРАСТОС ПОГИНУЛИМ БОРЦИМА ВРС ИЗ ДОЊЕГ КЛАКАРА

Код спомен обиљежја  у Доњем Клакару, данас је служен помен парастос и одана дужна почаст за 11 борца Војске Републике Српске  из овог села, погинулих у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату.

Након молитвеног помена вијенце на спомен обиљежју, у дворишту школе ''Браћа Дујућ'', положиле су породице погинулих, начелник општине Брод Илија Јовичић, представници општинске Борачке организације и мјесне организације бораца, Савјета мјесне заједнице, организација и удружења проистеклих из одбрамбено-отаџбинског рата и политичких странака.

Помен парастос у Доњем Клакару сваке године служи се на Видовдан, када мјештани овог села прослављају свог заштитника и славу тамошњег храма посвећеног Светом кнезу Лазару.

Ове године обиљежавање је организовано уз поштовање мјера и препорука Републичког штаба за ванредне ситуације у циљу спрјечавање појаве и ширења корона вируса.