utorak, 02 Oktobar 2018 11:48

СЈЕЋАЊЕ НА РАДНЕ КОЛЕГЕ

Са почетком у 10 часова у кругу Рафинерије нафте ад одржан је помен парастос за погинуле 1992. године из овог радног колектива. Након служења парастоса, присутвнима се обратила представница одбора бораца рафинерије Бранкица Вудраг и захвалила свима на доласку и поштовању ових жртава. Испред општине Брод, вијенац на споменик погинулима су положили замјеник начелника општине Горан Гарачић са начелником одјељења за финансије Дејаном Чечавцем.

Традиционално се након овог помена одржава и помен парастос у кругу предузећа Нестро Петрол чија су два радника страдала тих ратних година. Одржан је помен парастос за погинуле, а предсједник скупштине општинске Борачке организације се обратио присутнима са позивом да се присуствује у што већем броју догађајима за обиљежавање Октобарских свечаности. Цвијеће испред спомен плоче су положили чланови породица погинулих, а затим и остале делегације.