ponedjeljak, 06 Juli 2020 09:39

ШКОЛА КРОЈЕЊА И ШИВЕЊА „ЂУРЂЕВАК“ НАСТАВИЛА СА РАДОМ

Након ублажавања мјера донесених због спречавања ширења епидемије вируса корона, чланице удружења жена „Ђурђевак“, поштујући прописане мјере заштите, наставиле су реализацију пројекта „Корак по корак до знања“.

Пројекат је ушао у завршну фазу, и након изложбе радова насталих у прва два мјесеца реализације школе кројења и шивења која је одржана крајем фебруара, крајем јула, биће одржана модна ревија одјевних предмета насталих у вријеме трајања школе. Поред одјевних предмета на ревији ће бити приказани и сами почеци радова ових вриједних жена као и мала радионица кројења одјевних предмета.

Пројекат који је финансијски подржала општина Брод реализује се у склопу Регионалног програма локалне демократије на Западном Балкану (ReLoaD). Финансира га Европска унија (EU), а имплементира развојни програм Уједињених нација (UNDP). Циљ реализације пројекта је да полазницама омогући лакше запослење односно економско оснаживање.

djurdjevak 2