četvrtak, 29 Novembar 2018 14:28

СЕКЦИЈА ДЕМОКРАТИЈЕ КОД НАЧЕЛНИКА ОПШТИНЕ

Ученици, чланови секције Демократија, из два разреда Средњошколског центра „Никола Тесла“ данас су са професорицом Драганом Чечавац Ковачевић од 12 часова посјетили начелника општине Брод. Са начелником општине Илијом Јовичићем представници гимназије су разговарали о теми аутобуске станице у граду, а банкарски техничари су представили тему одласка младих у иностранство. Начелник Јовичић је рекао да му је било задовољство да образложи шта се ради по овим питањима.

„Када сам образложио активности Општинске управе по овим питањима, видио сам прво невјерицу, а онда вид одобравања и задовољство што радимо управо на тим питањима, и да се то добро ради, мада увијек може боље“ рекао је начелник Јовичић. Запазио је да “и поред друштвених мрежа, званичне странице општине, радија, новина, ангажовања комерцијалних медија, ипак нема довољно информација о активностима и раду Општинске управе“. Начелник општине је ученицима предложио да се укључе у рад Радио Брода и направе своју емисију, неки кутак за питање младих, и да се теме младих представе и у Бродским новинама. Јовичић је рекао да му је била част да развовара са ученицима СШЦ „Никола Тесла“ и да као начелник општине треба више да разговара са младима.

demokratija nov 1

demokratija nov 2