utorak, 11 Februar 2020 13:34

САВРЕМЕНИ НАЧИН УПРАВЉАЊА ГРОБЉИМА

У Броду је данас одржан регионални састанак на којем је презентован савремени начин управљања гробљима.

Извршни директор за гробља из Београда Владо Чучковић који је одржао презентацију, појаснио је да се ради о дигитализацији гробља, у смислу снимања дроном из ваздуха, како би се израдио план и појединачно унијели подаци о сваком гробном мјесту и све другe појединости које прате ову комуналну дјелатност. Напоменуo је да je оваим видом дигитализације већ обухаћено више од 200 гробаља у Србији, Републици Српској и Црној Гори.

Директор КП ''Комвод'' Жељко Миличић истакао je да је план овог предузећа да бродска гробља буду обухваћена дигиталним системом, а у ту сврху већ је обављено снимање три гробља на подручју бродске општине.