petak, 30 Avgust 2019 12:38

ОДРЖАН САСТАНАК СА ДИРЕКТОРИМА ВАСПИТНО ОБРАЗОВНИХ УСТАНОВА

Начелник општине Брод Илија Јовичић данас је са директорима основних школа „Свети Сава“ и „Лијешће“, средњошколског центра „Никола Тесла“ и ЈУП „Бели анђео“ одржао састанак поводом почетка нове школске године. На састанку се разговарало о текућим питањима везаним за проблематику ових васпитно-образовних установа.

Речено је да су двије основне и средња школа спремне за несметан почетак наставе. Радови на енергетској ефикасности СШЦ „Никола Тесла“ се приводе крају, а свечаност поводом завршетка радова планирана је за новембар.

Када је у питању ЈУП „Бели Анђео“ све је спремно за почетак нове школске године, а у завршној фази су и радови на уређењу простора вртића у насељу Скеле. Након отварања новог простора капацитет вртића биће повећан за 30%.

Начелник Јовичић рекао је да је ово уобичајена пракса пред почетак нове школске године која ће у Броду у понедељак, 2. септембра почети без проблема.