subota, 05 Oktobar 2019 10:14

САРАДЊА РАДИО БРОДА СА УЧЕНИЦИМА СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

Радио Брод у своју јесењу програмску шему уводи многе новине, а једна од њих је и сарадња са средњом школом „Никола Тесла“ и новинарском секцијом која је настала као резултат ове сарадње.

Новинарску секцију води професорица српског језика и књижевности Мирјана Ћерић, а по њеним ријечима за секцију влада велико интересовање ученика који прате сва важнија дешавања у школи и изван ње.

У свом раду ученици сарађују са новинарима Радио Брода, размјењују информације и идеје, а резултат те сарадње је и емисија „Школски час“.

На овај начин ученицима  је пружена могућност да се у складу са њиховим могућностима и интересовањима опробају у улози новинара.  С тим у вези, Јавно предузеће „Радио Брод“ обезбиједило им је простор и потребну опрему за припрему прилога.

Прва у циклусу емисија „Школски час“ коју су за слушаоце Радио Брода припремили чланови новинарске секције средње школе „Никола Тесла“  биће емитована вечерас у 17 часова, а тема је  обиљежавање „Октобарских свечаности слободе“.