srijeda, 19 Juni 2019 12:08

САНАЦИЈА КУЋА ЗА ОПОРАВАК ОД ПОПЛАВА

Данас у 11 часова начелник општине Брод је са четири корисника потписао Споразум за реконструкцију оштећених стамбених објеката пројекта „Опоравак од попава“ Развојног програма Уједињених нација (УНДП). Начелник општине Илија Јовичић је рекао да је „за санацију кућа које су биле редовно заплављиване при мало већем водостају предвиђено преко 10.000,00 КМ по објекту, а куће се налазе у Доњем Какару, Броду и Кораћу“.

Програм, започет у септембру 2017. године, за опоравак од поплава - стамбено збрињавање се имплементира у 44 општине међу којима је и Брод. Програм има за циљ да стамбено збрине 2.895 особа и економски оснажи 555 најугроженијих породица чији су домови оштећени или уништени у поплавама и клизиштима. Реконструкцију и изградњу у Броду  у овом Програму финансирају: Европска унија, УНДП, Влада Републике Српске и општина Брод.