utorak, 12 Mart 2019 07:53

САНАЦИЈА КАНАЛСКЕ МРЕЖЕ У ШИКАРАМА

У засеоку Шикаре, Мјесна заједница Лијешће, крајем прошле седмице су почели радови на чишћењу каналске мреже. Радови обухватају чишћење старих канала и изградњу нових. Уговор о изградњи ове мреже потписан је крајем прошле године, у вриједности од око 22 хиљаде марака. Извођач радова на овом пројекту је „БС инжињеринг“ из Дервенте, а рок за завршетак радова је 30 дана.

„Овим пројектом ће се ријешити проблеми са одводњом оборинских и подземних вода“ рекао је начелник општине Брод Илија Јовичић, додајући како временски услови нису дозволили да се започне раније са радовима. Начелник Јовичић је најавио радове и у центру Лијешћа, такође због проблема са подземним водама. Такође, прошле седмице су започели радови на ободном каналу и насипу, које финансира Влада Српске.

ВИДЕО ПРИЛОГ ТВ К3

sikare kanali