utorak, 18 Septembar 2018 13:08

ПОЧЕТАК РЕАЛИЗАЦИЈЕ ЧЕТИРИ ПРОЈЕКТА

У четвртак 13. 9. 2018. године у кабинету Начелника општине Брод одржан је састанак са представницима UNDP у оквиру пројекта ReLOaD.

Састанак је био везан за представљане документа "Анализа додјеле средстава за цивилно друштво из буџета Општине" који се може наћи у одјељку ReLOaD на службеној интернет страници општине Брод. Састанку су испред UNDP-а присуствовале Бранка Матић и Селма Османагић-Аговић.

Са начелником општине Илијом Јовичићем разговарале су о примјени ЛОД методологије, усвојеној у Скупштини општине, и о издвајању средстава за организације цивилног друштва (ОЦД) на подручју општине.
Такође, поменуто је да је почела имплементацијаодобрених пројеката четири ОЦД: Удружења дјеце и родитеља дјеце са посебним потребама „Корак наде“, Савеза за повратак избјеглих и расељених Босанске посавине, Удружења жена „Ђурђевак“ и Удружења воћара „Воћар“. Свечаност за  представљање првих резултата тока имплементације пројеката биће уприличена у наредном периоду.