ponedjeljak, 14 Oktobar 2019 21:46

ПРОСЛАВЉЕНА КРСНА СЛАВА ОПШТИНЕ БРОД

У Броду је данас прослављена Крсна слава општине и бродског саборног храма Покров Пресвете Богородице.

Слава је, у присуству великог броја вјерника, обиљежена светом архијерејском литургијом коју је служио епископ зворничко-тузлански Фотије уз саслужење више свештеника, литијом улицама Брода и ломљењем славског колача у бродском саборном храму.

Начелник општине Брод Илија Јовичић овом приликом пожелио је срећну крсну славу Брођанима и захвалио им се што сваке године, у великом броју, увеличају овај важан дан за нашу локалну заједницу.

Након ломљења славског колача услиједио је свечани ручак у новоизграђеном и освештаном Светосавском дому, у порти храма, за чијег кума је изабран Синиша Видић.

Исто тако за безрезервну духовну и материјалну помоћ исказану приликом градње Светосавског дома уручено је седам Архијерејских похвалница- грамата и 18 захвалница.

Прослави Крсне славе општине Брод  присуствовали су и Миладин Драгичевић, изасланик предсједнице Републике Српске Жељке Цвијановић, Душко Милуновић министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске, Петар Ђокић министар енергетике и рударства Републике Српске и Снежана Вујнић директорица Инвестиционо-развојне банке Републике Српске.

krsna slava 1krsna slava 2krsna slava 3krsna slava 4kum domakrsna slava 5krsna slava 6