utorak, 07 Maj 2019 09:49

ПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРИМЈЕНЕ ГЕОГРАФСКОГ ИНФОРМАЦИОНОГ СИСТЕМА

Начелник општине Брод Илија Јовичић је данас у 10 часова у сали за састанке присуствовао презентацији израде географског информационог система намјењеног за општину Брод. Израду ГИС-а је презентовала фирма ГеоИНОВА информатички инжењеринг д.о.о. Бања Лука. Састанку су присуствовали директори јавних предузећа и јавних установа, представници Скупштине општине и начелници одјељења Општинске управе.

Током испуњавања критеријума за БФЦ стандард, постављени су захтјеви Општинској управи за представљањем података на интернет страници о земљишту и парцелама укључујући и све информације о инфраструктури - што подразумјева ГИС, како би ти подаци били доступни потенцијалним инвеститорима. Данашња презентација је присутнима појаснила могућности примјене, захтјеве за израду и одржавање оваквог система.