ponedjeljak, 30 Mart 2020 19:10

ПОТПИСАН УГОВОР О РЕАЛИЗАЦИЈИ ГИС-а

Начелник општине Брод Илија Јовичић данас је са генералним директором „ИНОВА-ГРУПЕ“ Љубишом Савовићем потписао уговор о увођењу ГИС-а (Географско-информационог система).

"Без ообзира на тренутнy ситуацију у вези епидемије корона вируса, живот иде даље и неки пројекти се морају реализовати према раније предвиђеним активностима“, рекао је начелник Јовичић истакавши да је вриједност пројекта 50.000 КМ. Објаснио је да је општини Брод приликом испуњавања критеријума за БФЦ сертификат постављен услов да мора имати интернет страницу о земљишту и парцелама, укључујући све информације о инфраструктури, како би ти подаци били доступни потенцијалним инвеститорима.

Рок за реализацију прве фазе је десет мјесеци, док ће каснији развој система трајати и до три године.