subota, 04 Maj 2019 07:02

ПОМЕН ПАРАСТОС ОСМОРИЦИ ПОГИНУЛИХ БОРАЦА ИЗ ЛИЈЕШЋА

Традиционално, 2.маја,  крај споменика у дворишту  цркве у Лијешћу,  обиљежен је  парастос за осам погинулих бораца који су погинули заједно 2.маја 1992. године. Помен је служио свештеник Јован Томић, а организатори и домаћини помена су чланови породица погинулих јунака. Ове године, кољиво и свијеће припремиле су сестре погинулог борца Мирослава Јаћимовића- Киће. Посебно за овај помен, у културно-умјетничком дијелу програма свој допринос, дале су двије дјевојчице, Андреа и Наташа, унуке Мирка Костића, погинулог борца чије име се налази на овом споменику.

Положено је цвијеће у знак сјећања: породице  погинулих бораца,  Борачка организација Брод, Начелник општине Брод и остала присутна удружења и грађани. Домаћини помена идуће године су чланови породице погинулог борца Душка Лукића. Дружење је настављено уз трпезу љубави који су припремили домаћини.

Извор: Борачка организација Брод