utorak, 23 Juni 2020 11:16

ПОЈАЧАН НАДЗОР НАД ПРИМЈЕНОМ МЈЕРА ЗАШТИТЕ ОД ВИРУСА КОРОНА

Одјељење за инспекцијске послове и послове комуналне полиције општине Брод, према препоруци Инспектората Републике Српске, од  данас ће вршити појачан надзор предузетника, правних и физичких лица у области спровођења превентивних мјера заштите у заједници, а чији је циљ сузбијању ширења болести изазване вирусом корона.

С обзиром на свакодневне извјештаје о повећаном број позитивних лица на вирус корона, те примјетном опуштању код грађана, биће контролисано коришћење личне заштитне опреме, придржавање препоручене физичке дистанце, провођење мјера дезинфекције и поштовање ограничења радног времена.

Из општинског Одјељења за инспекцијске послове и послове комуналне полиције апеловали су на грађане да се придржавају прописаних превентивних мјера које су на снази у Републици Српској, а које је донио Републички штаб за ванредне ситуације.