četvrtak, 06 Decembar 2018 09:07

ПОДСТИЦАЈИ ЗА РАЗВОЈ МЛАДИХ ПРЕДУЗЕТНИКА

ЈУ Завод за запошљавање Републике Српске реализује Програм подстицања развоја предузетништва код младих старости до 35 година - стартап (start-up) Српска, чија је укупна вриједност 2.000.000 КМ, а који се финансира донаторским средствима Владе Републике Србије у износу од 500.000 € (977.915 КМ) и средствима Завода за запошљавање у износу 1.022.085 КМ.

Програмом је обухваћено запошљавање незапослених лица пријављених на евиденцију као активни тражиоци посла која су на дан расписивања јавног позива ималa до 35 година и којa намјеравају покренути дјелатност у одређеним подручјима која су наведена у јавном позиву.

Право на субвенцију за самозапошљавње може остварити незапослено лице старости до 35 година. Подстицајна средства за развој предузетништва додјељују се незапосленом лицу ради оснивања радње или другог облика предузетништва или оснивања привредног друштва под условом да у њему заснива радни однос. Јавни позив је отворен 30 дана од дана објављивања, а крајњи рок за подношење захтјева је 4. 1. 2019. године. Јавни позив можете преузети испод: