ponedjeljak, 04 Mart 2019 15:00

ПОЧЕТАК РЕКОНСТРУКЦИЈЕ ОБОДНОГ КАНАЛА И САВСКОГ НАСИПА

Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Борис Пашалић данас је присуствовао  званичном отварању радова уговора ТГ29 "Изградња мјера заштите од поплава на подручју Брода". На Ободном каналу у близини моста на магистралном путу Брод- Дервента у 13 часова састали су се извођач радова „Приједорпутеви“ ад., надзор - Конзорцијум „Ептиса- Завод за водопривреду Бијељина“, директор ЈУ „Воде Српске“ Бијељина Милан Кикић, представници општине: начелник Илија Јовичић и предсједник Скупштине Милош Станишић.

Уговор вриједности 3,2 милиона КМ обухвата двије компоненте: „Реконструкција Савског насипа у Броду“ и „Реконструкција Ободних канала Сава-Укрина у Броду“. Средства су обезбјеђена из кредитних средстава ЕИБ-а у оквиру пројекта „Хитна помоћ и заштита од поплава у Републици Српској“.

obodni kanal 3

obodni kanal 1