ponedjeljak, 12 Mart 2018 12:50

ПОЧЕЛИ РАДОВИ НА КРОВУ СТАРЕ ШКОЛЕ

Данас су званично почели радови на замјени крова на објекту старе школе „Драго Видошевић“ у Броду. Врменске прилике су дозволиле да започне уклањање старе кровне конструкције након чега ће бити постављен нови кровни покривач. Извођач радова, изабран у отвореном поступку путем е-аукције, је „Градпром“ доо Србац.

Објекат се налази у центру града, поред Спортско – културног центра, и служи бројним удружењима грађана и невладиним организацијама. На старој школи су видљива оштећења због дотрајалости објекта али и од ратних дејстава. Највеће проблеме су стварала велика оштећења крова.

Набавка се финансира у складу са Одлуком о прихватању донаторских средстава Владе Републике Србије на реализацији капиталних пројеката у јединицама локалне самоуправе. Општини Брод су одобрена средства у износу од 50.000,00 ЕУР за финансирање пројекта замјене крова на објекту старе школе и пројекта замјене вањске столарије на Основној школи „Лијешће“.krov stara skola 1