četvrtak, 03 Oktobar 2019 13:01

ПОЧЕЛА ПРВА ФАЗА ГРАДЊЕ НОВЕ АУТОБУСКЕ СТАНИЦЕ

Изградња нове аутобуске станице у Броду отпочела је недавно, а прва фаза која ће бити завршена до зиме подразумијева извођење земљаних радове, насипање, односно припрему терена. Већ почетком наредне грађевинске сезоне радови ће бити настављени градњом објеката.

Из предузећа ''АТП Брод'', које је инвеститор, наводе да је ријеч о аутобуској станице прве категорије која ће располагати са 5 перона за пријем аутобуса, минимално 4 аутобуска паркинг мјеста, чекаоном за путнике, угоститељским објектом, рестораном, продајним објектом.

Нова аутобуска станица гради се на парцели површине 5.460 метара квадратних на локацији између ТЦ ''Тропик'' и бензинске пумпе ''Ина''.

Из ''АТП Брод'' наводе да је ''Обнова'' из Шамца израдила идејно рјешење објеката који ће се градити, а план за завршетак  је годину дана. Напомињу да се ради о модерном објекту који ће обезбиједити све потребе корисника путничког саобраћаја.

autobuska stanica 1autobuska stanica 2autobuska stanica 3autobuska stanica 4autobuska stanica 5