ponedjeljak, 04 Novembar 2019 11:24

ПОЧЕЛА РЕАЛИЗАЦИЈА ПРОЈЕКТА „КОРАК ПО КОРАК ДО ЗНАЊА“

Удружење жена „Ђурђевак“ из Лијешћа реализује пројекат „Корак по корак до знања“у оквиру којег ће бити одржана школа кројења и шивења.

Пројектним активностима предвиђене су едукативне радионице у мјесним заједницама Бродско Поље 1 и 2, Тулек, Винска, Клакар, Унка и Лијешће.

Набављено је 10 шиваћих машина и потребан репроматеријал за потребе курса који ће се у мјесној заједници Лијешће одржати у периоду од 1. децембра до 30. априла, а по завршетку курса планирана је модна ревија на којој ће бити презентовани резултати рада полазника курса.

Циљ пројекта је да се повећа конкурентност жена и младих на тржишту рада, те оспособљавање за покретање властитог бизниса и унапређење положаја у циљу економског оснаживања маргинализованих група.

Пројекат, који је стручно и финансијски подржала и општина Брод,реализује се у склопу Регионалног програма локалне демократије на Западном Балкану, финансира га Европска Унија (ЕU), а имплементира развојни програм Уједињених нација (UNDP).