petak, 09 Mart 2018 14:22

РЕГИОНАЛНИ САСТАНАК О СТАЊУ ВОДОЗАШТИТНИХ ОБЈЕКАТА

Од 11 часова у сали за састанке општине Брод одржан је регионални састанак на тему водозаштитних објеката са посебним освртом на стање савског насипа и управљање акумулационим језером „Дренова“.  Састанку су присуствовали помоћник министра за пољопривреду вдопривреду и шумарство, директор „Вода Српске“, главни републички водни инспектор, начелници општина Дервента и Брод, представници Републичке управе цивилне заштите и представници цивилне заштите града Добоја и општина Градишка, Прњавор, Дервента и Брод.

Присутни су изразили задовољство отвореним питањима и овим начином почетком рјешавања проблема. Начелник општине Брод Илија  Јовичић је рекао да савски насип захтјева средства за редовно одржавање али и санацију појединих дијелова. Додао је да су на овом састанку постављени одређени захтјеви према различитим странама како би се заштита од поплава подигла на квалитетнији ниво.