utorak, 24 Mart 2020 19:06

РАФИНЕРИЈА НАФТЕ ДОМУ ЗДРАВЉА ДОНИРАЛА СРЕДСТВО ЗА ДЕЗИНФЕКЦИЈУ ГРАДА

Дому здравља у Броду Рафинерија нафте донирала је 1250 литара средства за дезинфекцију. Чим временске прилике дозволе извршиће се дезинфекција града, односно свих јавни површина.

Ради се о хлорном препарату у течном стању који ће бити као раствор кориштен за дезинфекцију града, улица, тротоара и паркова, рекла је Раденка Гужвић, санитарни инжeњер из ХЕС Дома здравља.

Гужвић је истакла да је екипа Дома здравља већ извршила дезинфекцију свих јавних установа и предузећа и тржних центара, а у наредном периоду извршиће се и дезинфекција свих школских простора као и улаза у заједнице етажних власника.

Испоруци донације присуствовали су начелник општине Брод Илија Јовичић и Миља Лучановић начелник Одјела заштите на раду, индустријске безбједности и екологије Рафинерије нафте.