petak, 27 Decembar 2019 14:32

РАДНО ВРИЈЕМЕ ЗА ПРАЗНИКЕ

На основу Закона о празницима Републике Српске и одлуке о одређивању радног времена угоститељских објеката на подручју општине Брод, начелник општине доноси закључак којим се свим правним лицима и самосталним предузетницима у циљу уредног снабдјевања грађана неопходним прехрамбеним и другим артиклима и услугама, на дан републичког празника Нова година  1. и  2. јануара, одређује сљедеће радно вријеме:

На дан празника дужни су да раде:

1. ЈКП „Комвод“ а.д. Брод
  2. Професионална ватрогасна јединица
  3. Јавни превоз путника, аутобуски терминал

На дан празника могу да раде:

1. Привредни и други субјекти којима је другим законским прописима изричито дозвољено да раде
  2. Привредни субјекти који обављају пекарску дјелатност
  3. Бензинске пумпе
  4. Здравствене установе
  5. Продавнице погребне опреме
  6. Привредни субјекти који имају континуиран процес производње

За остале привредне субјекте рад за вријеме празника није дозвољен.

На дан републичког празника – Нова година 2. јануара , осим наведених привредних субјеката и угоститељских објеката , сви остали привредни субјекти могу да раде у времену од 07:00 до 12:00 часова.

Угоститељским објектима , неограничено радно вријеме дозвољава се  1. јануара, 2.јануара, 6.јануара, 7.јануара, 13.јануара, 14.јануара, 24.јануара, 25.јануара и 26.јануара 2020.године

На свим јавним објектима, пословним, стамбено –пословним објектима и просторијама обавезно је истицање заставе.