petak, 06 Septembar 2019 07:35

ОТВОРЕНА ЈОШ ЈЕДНA САОБРАЋАЈНИЦА У БРОДУ

Пресјецањем врпце начелник општине Брод Илија Јовичић и предсједник СО Брод Милош Станишић, свечано су отворили модерну саобраћајницу која повезује Градску пијацу са насељем „Скеле“.

По ријечима начелника Јовичића радове на саобраћајници дужине 250 метара извело је предузеће ДОО „МГ  МИНД“ у вриједности од око 250.000 КМ од чега је око 209.000 КМ уложила Влада Републике Српске. Поред асфалтирања улице и уређења тротоара, урађена је и комплетна комунална инфраструктура, канализација и сливници за одвод оборинских вода.

Асфалтирање ове улице само је дио планираних активности на уређењу града. Тренутно се у градској зони ради још једна улица према  „SCAI – ADAPTER“ д.о.о. Брод чија је вриједност 80 000 КМ, као и аутобуско стајалиште испред основне школе „Свети Сава“ за ђачке аутобусе, рекао је Јовичић.

jovana ducica 2