ponedjeljak, 12 Novembar 2018 10:48

ОСНАЖИВАЊЕ ЖЕНА И МЛАДИХ У РУРАЛНИМ СРЕДИНАМА

У  склопу Регионалног  програма локалне демократије на Западном Балкану који финансира Европска унија, а имплементира UNDP, Удружење жена „Ђурђевак“  Лијешће проводи пројекат „Заједно оснажени кроз спорт“. Пројекат је намијењен дјеци и женама у руралном дијелу општине Брод. Следећа активност је планирана крајем новембра: у балон сали Основне школе „Лијешће“ биће организована школа одбојке и програм аеробика.

У току протекла два мјесеца трајања пројекта имплементиране су многе активности :

• Набављена и монтирана одбојкашка мрежа у балон сали ЈУ ОШ „Лијешће“
  • Оцртано одбојкашко игралиште
  • Одржано је пет едукативних радионица са дјецом на тему : „Важност бављења спортом у млађој животној доби“
  • У четири мјесне заједнице општине Брод - Лијешће, Клакар, Винска и Колибе одржане су едукативне радионице на тему „Спортом до здравља“ које су намијењене женама и младима, о важности бављења спортским активностима.

Пројектне активности наишле су на веома добар одзив грађана. На радионицама се показала велика заинтересованост дјеце и жена да се активно укључе у школу одбојке и рекреативно бављење аеробиком. Едукативне радионице су провели:  чланице Удружење жена „ Дервента“ и наставници физичког васпитања ЈУ ОШ „Лијешће“.