petak, 05 Juli 2019 08:59

ОПШТИНА СУФИНАНСИРА ОБНОВУ ФАСАДА СТАМБЕНИХ ЗГРАДА

Завршени су радови на уређењу фасада на двије зграде у Светосавској улици које су власништво општине Брод.

Намјера Локане управе је естетско уређење ужег градског језгра, и у том правцу, општина Брод наредне седмице расписаће Jавни позив заједницама етажних власника стамбених зграда за суфинансирање радова на санацији фасада, рекао је замјеник начелника општине Брод Горан Гарачић.

-Овај позив заснива се на Одлуци коју је усвојила Скупштина општине Брод, а право учешћа имају регистроване заједнице етажних власника (ЗЕВ). Општина ће суфинасирати 50% трошкова по предрачуну радова за санацију фасаде-, појаснио је Гарачић.

Гарачић додаје да право конкурисања имају ЗЕВ из ужег центра града, оне које се налазе уз трг Патријарха Павла, те у улицама Јована Рашковића и Светог Саве.

-План је да у наредном периоду и ЗЕВ у ширем градском подручју буду обухваћене суфинансирањем обнове и санације фасада из општинског буџета-, додао је Гарачић и позвао ЗЕВ да се јаве на Јавни позив.

fasade 2