ponedjeljak, 06 Juli 2020 09:17

ОПШТИНА ОБЕЗБИЈЕДИЛА МАТЕРИЈАЛ ЗА ИЗГРАДЊУ КУЋЕ БОРЦУ ВРС

Захваљујући финансијској подршци општине Брод, које је обезбиједила финансијска средства и несебичном залагању Љубице Јаћимовић и Мирка Челара из Лијешћа, биће изграђен нови дом за Обрада Петровића, незапосленог демобилисаног борца Војске Републике Српске из овог села.

Из буџета локалне заједнице издвојено је 7.000 КМ за набавку грађевинског материјала, а радове ће извести мјештани и тако помоћи свом комшији у рјешавању стамбеног питања. Како су навели мјештани, на темељ изграђен прије неколико година у најскорије вријеме почеће зидање, а завршетак комплетног посла очекују у наредна два до три мјесеца.

Овим примјером, локална управа показује да брине о борцима и борачкој популацији која је најзаслужнија за стварање Републике Српске. Примјер је ово и да се заједничким снагама могу рјешавати проблеми појединаца.

petrovic 2