srijeda, 27 Maj 2020 13:52

ОПШТИНА И ЗАЈЕДНИЦЕ ЕТАЖНИХ ВЛАСНИКА ФИНАНСИРАЈУ ОБНОВУ ФАСАДА

Начелник општине Брод Илија Јовичић и предсједници заједница етажних власника (ЗЕВ), потписали су данас уговор о заједничном финансирању обнове фасада на двије стамбене зграде у улици Светог Саве.

Овим се наставља настојање Општине да финансијски помогне ревитализацију оштећених спољашњих зидова стамбених објеката како би уже градско језго добило изглед какав заслужује.

Начелник Јовичић је прецизирао да обнову фасада, чија је процијењена вриједност око 50.000 КМ, финансирају општина Брод и станари ЗЕВ, по моделу пола-пола.

-Радује ме то што ћемо заједнички урадити добар посао, у смислу стварања бољег и љепшег амбијента за живот-, изјавио је Јовичић те додао да ће ЗЕВ које у овом моменту не могу обезбједити средства бити одобрене позајмице.