petak, 29 Novembar 2019 20:44

ОДРЖАНА СКУПШТИНА КЛАСТЕРА „ПОЉОКЛАСТ“

У сарадњи са Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде и Ресором за савјетодавни рад, у Добоју је одржана Скупштина Кластера „Пољокласт“.

На сједници скупштине разматрано је које су то компаративне предности пољопривреде на подручју наше регије у односу на остале регије у Републици Српској. Циљ је унапређење пољопривредне производње и постизање уједначеног развоја свих општина добојске регије, као и развоја повољне пословне климе, како би пољопривредни произвођачи остварили што већу конкурентност и имали стабилне приходе.

Наредни задатак управе кластера је да, у срадњи са Ресором савјетодавне службе, заврши израду акционог плана и од идуће године крене са реализацијом планираних активности.

„Пољокласт“  је основан 30. јула 2019. године у Добоју, а сједиште овог кластера је у Броду.