četvrtak, 03 Maj 2018 09:14

ОДРЖАН ПОМЕН ЗА ОСМОРИЦУ ПОГИНУЛИХ ИЗ ЛИЈЕШЋА

У дворишту цркве Свете Тројице у Лијешћу, сваке године 2. маја одржава се помен парастос за осам бораца из Лијешћа који су погинули на тај дан у одбрамбено – отаџбинском рату. Обиљежавање организују породице погинулих бораца.

У сриједу 2.5.2018. године парастос је одржан у 11 часова. Присуствовали су чланови породица погинулих, начелник општине Брод Илија Јовичић са сарадницима, представници удружења проистеклих из одбрамбено – отаџбинског рата, други поштоваоци тековина протеклог рата и мјештани МЗ Лијешће.

Након обраћања представника Борачке организације, на споменик су положени вијенци у знак почасти погинулима. Присутни су се послужили освећеним житом и позвани су на заједничку трпезу у парохијски дом.