utorak, 01 Oktobar 2019 10:23

НОВА ФАСАДА НА ЗГРАДИ У УЛИЦИ ЈОВАНА РАШКОВИЋА

У улици Јована Рашковића бр. 14 - улаз Б у току је санација фасаде на стамбеној згради са 16 станова. Радове на постављању нове фасаде вриједне 20.000 КМ, суфинансирају Заједница  етажних власника и општина Брод. Фасада на поменутој згради, саграђеној давне 1963. године одавно је оронула и нарушава изглед једне од најпрометнијих градских улица.

У циљу естетског уређења ужег градског језгра, локална управа заједно са заједницама етажних власника стамбених зграда финансира радове на санацији фасада. Општина Брод, на основу Јавног конкурса суфинансира 50% трошкова за санацију фасада ЗЕВ из ужег центра града, односно уз Трг Патријарха Павла, те у улицама Јована Рашковића и Светог Саве.

Општина Брод, недавно је финансирала обнову фасада на двије зграде у њеном власништву у Светосавској  улици.

План је да у наредном периоду и ЗЕВ у ширем градском подручју буду обухваћене суфинансирањем обнове и санације фасада из општинског буџета.